Štai kitame Kauno miesto gale – Lukšio g. 8, 10, 12, kur vykdome PSP turime viena iš tų situacijų, kai liga, iš pirmo žvilgsnio atrodanti kaip peršalimas, kačiukus padaro tik kelių dienų gyvybės nešėjais. Tokių ligoniukų gydymas išties brangus ir ne visada su laiminga pabaiga. Ir deja, labai dažnai jie netenka vienos iš savo akyčių ar net abiejų. Gatvėje, užklupus peršalimui – rinotracheitui – per gerą savaitę gali apakti ir tapti visiškai bejėgiais. Kad padėti tokiems ligoniukams turėtume padengti išties nemažas sąskaitas. Jei būtų norinčių priglausti mažylius mes su jūsų pagalba galėtume gydyti ir tuomet perduoti juos į gerų žmonių rankas ir namus. Nuotraukoje matome kaip maži kačiukai vienas ant kito lipa ir bando sušilti. Tuo metu fotografuota mažylė buvo tik vos vos peršalus ir snargliavo, tuo metu atrodę silpnesni kačiukai paimti gydymui.

Atrodė padarėm pusę darbo – 3 katės sterilizuotos ir katinas, mažyliai keli paimti, o likę atrodė dar visai žvalūs. Tačiau jau po poros savaičių dėl vienos iš jų gyvybės kovoja ją išgelbėjusi moteris. Atsitiktinai tai sužinojome pasidalinę viena iš istorijų apie gelbėtus katinėlius. Neabejingas ir neišsigandęs baisios katytės būklės žmogus tikra to žodžio prasme šiuo metu kovoja dėl jos gyvybės, nes katytei šalinama akytė. Laikome kumčius už šį gyvūnėlį ir norime jus paskatinti paremti mūsų renkamą “krepšelį” panašaus likimo kačiukams. Kad galėtume suteikti jiems tai ką bando padaryti žmogus vienui vienas savo lėšomis. Bei įrengti šiame kieme šiltą namelį likusioms katėms.


Suaugusių kačių apie penkias atklysta pas žmones pavalgyti ir saugiau pasibūti jų teritorijoje. Namas dalinamas, kaimynų aplink iš visų pusių, bet benamiai gyvūnai kaip magnetą – jaučia gerą širdį ateina būtent pas p. Ritą su dukra į kiemą ieškodami pavalgyti. Į gerumą ir saugumą katės atsakė pasitikėjimu ir ten atvedė jau paaugusius apie dešimt skirtingo dydžio kačiukų. Ir situacija tapo visai kitokia, nei tik pamaitinti. Dviem iš kačiukų jau reikia rimtos veterinarų pagalbos nes jie beveik nemato ir nors tiek katės, tiek likę kačiukai atrodo sveikai ir gražiai, tačiau tai tik laiko klausimas kada atšalus orams bet kas gali nutikti visiems likusiems katinėliams. Mes padarėme kol kas maksimaliai ką galėjome – pagavome ir sterilizavome keturias kates ir vieną katiną bei gražinome į teritoriją, tad bent jau apsaugojome tikrai daug mažų į niekur gimusių gyvybių. Prieš žiemą planuojame dar kart grįžti ir sterilizuoti kelis paaugusius jauniklius. Foto darytos maždaug prieš dešimt dienų kai orai dar buvo šiltai rudeniški, nors naktys vėsokos, bet….Orai jau kitokie, šalta, visi sukamės į šiltesnius dekučius, velkamės šiltus megztinius ir tai burbenam, kad – “oi kaip šalta jau, kaip nesmagu, kaip norisi grįžti į šiltus namus”.

Nepabėgsime nuo jau atėjusio tikro rudeniško darganoto oro, o tokių “kupstelių”, kurie glaudžiasi sušilti prie vienas kito, yra begalės. Todėl labai prašome padėti mums įrengti kuo daugiau namelių – būdelių benamėms katėms, kuriuose galėtų įsikurti bent 5 katės ar katė su savo jaunikliukais. Kiekviena diena svarbi, kiekviena naktis praleista kažkur šaltai ant žemės iš mažylių ir suaugusių katinėlių juos susargdina. Viskas prasideda nuo slogos – rinotracheito, o baigiasi neretai – mirtimi, vienos iš akių netekimu.Tik nuo mūsų gerumo priklausys jų šansas išgyventi rudenį ir žiemą.

Kauno mieste vien rugsėjo mėnesį PSP programoje sudalyvavo net 90 kačių! Daugiau informacijos – https://www.penktakoja.lt/beseimininkiu-kaciu-kastracijos-p…/

Paramos PSP programos katėms prašome, nes nenorime jų labiau skriausti, nei jos yra nuskriaustos dabar. Savivaldybė finansuoja TIK kačių sterilizacijas, tačiau jei mes sterilizuosime sergančias kates jų negydydami, jos gali sulaukti labai liūdno galo ir viskas bus per niek. O reikia išnaikinti vidaus ir išorės parazitus, paskiepyti, sutvarkyti žaizdas, jei tokiu yra. Paleisti iškart irgi negalime. Nieko nėra nemokamo. Mes taip pat labai norime, kad po sterilizacijos tokios katės gyventų šiltuose nameliuose, tačiau savivaldybė finansuoja tik 30 namelių pastatymą. Kas yra 30 nameliai, kai kačių bus virš 1000? O ir namelių norisi tvirtesnių ir atsparesnių drėgmei, kad nereiktų po pusmečio išmesti. Ieškome ne tik pagalbos perkant medžiagas (jūrines ar OSB plokštes), bet ir konstruojant namelius. Gal tu esi būtent tas, kuris gali sumeistrauti tokį nesudėtingą namelį? Labai lauksime tavo skambučio 8 685 33730.

Labai prašome prisidėti visų prie beglobių kačių skaičiaus mažinimo ir jų gyvenimo sąlygų gerinimo Kauno mieste. Šios katės yra kažkieno atsakomybė – jos yra MŪSŲ VISŲ atsakomybė.

Aukodami galite nurodyti mokėjimo paskirtį kaip „PSP fondas“.

LT10 7044 0600 0766 9611 SEB
LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank
Paaukoti galite ir naudojantis PayPal sistema. Instrukcijas kaip tą padaryti rasite paspaudę nuorodą https://www.penktakoja.lt/parama/pinigine-parama/
Siųsdami SMS žinutes numeriu 1670 su tekstu “Padedu2” (auka 0,58 eur), “Padedu5” (auka 1,45eur) arba “Padedu10” (auka 2,90 eur)
Pervedant iš užsienio:
VšĮ „PENKTA KOJA“; S. Žukausko g. 33-64, Kaunas
LT497300010106206608 Swedbank;
Konstitucijos pr. 20A, 03502 Vilnius, SWIFT kodas HABALT22

Uždaryti
Prisijungti