Ar esate patyrę tą panikos ir nežinomybės jausmą, jei kada dingo jūsų augintinis? Ir visai nesvarbu dėl kokios priežasties taip nutiko, svarbiausia kaip elgtis, kad augintinis greičiau grįžtų namo ir nepatektų į situacijas, kuriose gali fiziškai nukentėti.

Kasdieną patys gauname ir talpiname po porą ar daugiau dingusių/rastų augintinių skelbimų, dalis jų pakliūna pas mus taip ir neradę savo senųjų namų. Matydami, kad dalis visuomenės ne visada žino, ką daryti gyvūno dingimo ar radimo atveju nutarėme palengvinti tokių stresuojančių ir pergyvenančių žmonių dalią ir aiškiai išdėstyti žingsnius, kurių būtina imtis siekiant susigražinti ar gražinti paklydusį augintinį namo:

1 ŽINGSNIS

Patikrinti ar rastas gyvūnas yra ženklintas poodine mikroschema. Tai galima padaryti pas kiekvieną veterinarą.
Kiekvienas šeimininkas yra atsakingas pasirūpinti savo augintinio mikroschema. Taip greičiau gyvūnas ras kelią namo.

2 ŽINGSNIS

Pranešti visoms mieste esančioms gyvūnų prieglaudoms bei komunaliniams ūkiams (mažesniuose miesteliuose), kurie neretai atlieka benamių šunų gaudymo paslaugas. Jei siunčiate jiems skelbimą su prašymu pasidalinti, tai skelbimas turi būti su aiškia ir ryškia gyvūno nuotrauka, nurodyta dingimo vieta ir nurodytais savo kontaktiniais duomenimis.

3 ŽINGSNIS

Iškabinėti skelbimus aplink rajoną, o ne tik savo namo laiptinėje Skelbimas turi būti su nuotrauka, aiškus ir ryškus, matomas iš toli, o ne „dingo/rastas rudas šuo“. Taip pat būtina nurodyti dingimo/radimo vietą ir savo kontaktinius duomenis. Pakabinkite skelbimus šalia esančių parduotuvių skelbimo lentose, netoli autobusų stotelių, didesnėse žmonių susibūrimo vietose.

4 ŽINGSNIS

Patalpinti skelbimą tam skirtose interneto svetainėse (pvz, gyvunugloba.lt ir kt.), socialinio tinklo Facebook svetainėse (pvz, Pasiklydau.Noriu namo ir kt.).
Praktika rodo, kad socialiniai tinklai būna labai veiksmingi, nes žmonės aktyviai dalinasi.

5 ŽINGSNIS

Galite pranešti policijai, vietiniams veterinarams ir kt.
Jokie papildomi veiksmai ieškant savo augintinio ar radus kažkieno draugą yra labai reikalingi.

SVARBU: Rengdami ir platindami dingusio ar rasto gyvūno skelbimus, jokiais būdais neminėkite veislės!

Ką prevenciškai daryti, kad paklydęs augintinis greičiau grįžtų namo?
Ant antkaklio pakabinkite pakabuką su išgraviruotu šeimininko telefono numeriu (pigiausiais ir paprasčiausiais būdas).
Ženklinimas mikroschema, kuri, beje, nuo 2016 m. yra privaloma, tada šuo patekęs pas veterinarus ar į prieglaudą būna nuskanuojamas ir grąžinamas šeimininkams.
ĮSITIKINKITE, kad veterinaras į sistemą suvedė Jūsų duomenis, nes pasitaiko „tuščių“ mikroschemų.

Dresūra ir šuns nepaleidimas bėgioti laisvai, jei nesate garantuotas, kad šuo beatodairiškai jūsų klausys ir nepabėgs.
DĖMESIO. Mūsuose gana populiari mada vedžioti augintinį be pavadžio, tad norime PERSPĖTI, kad toks šuo be šalia esančio šeimininko yra laikomas benamių, todėl bet kada gali būti sugautas gyvūnų prieglaudos ar komunalinių ūkių darbuotojų ir išvežtas į jau minėtas institucijas. Deja, Lietuvoje dar yra daug tokių organizacijų, kurios beglobius laiko tik 14d. Per šį laikotarpį neatsiėmus šuns iš šių institucijų jis yra migdomas (įvykdoma eutanazija).

Tad, Mielieji, labai prašome jūsų saugoti savo ir kitų augintinius! Nepabijokite padėti, jei matote klaidžiojantį paklydusį šunį ar katę. Juk visi kartu galime nuveikti daugiau! Taip pat norime priminti, kad dingusių/rastų/pasiklydusių augintinių skelbimams turime sukūrę specialią Facebook paskyrą „Pasiklydau.Noriu namo“.

Uždaryti
Prisijungti