Savanorystė

VŠĮ „Penkta koja“ yra Kauno rajone, Linksmakalnyje, įsikūrusi nevyriausybinė organizacija arba paprastai sakant – šunų prieglauda. Ši įstaiga pradėjo gyvuoti savanorių pastangomis. Šiuo metu esame vieni didžiausių prieglaudų Lietuvoje. Prieglaudą iškėlus į Linksmakalnį ženkliai sumažėjo pastovių savanorių skaičius, todėl buvome priversti pereiti prie samdomų darbuotojų, kurie prižiūri šunis. Tačiau kiekvienas savanoris ir papildomos rankos yra neįkainojamas dalykas!

Savanorystė – ne tik meilė gyvūnams. Tai proga pabendrauti su bendraminčiais, užmegzti naujas pažintis. Tiems, kas neturi galimybės laikyti keturkojo namuose, tai puiki proga kažkam padovanoti savo meilę. Be visų šių malonių dalykų savanorystė yra ir darbas, o kartu ir įsipareigojimas. Gerai pagalvokite, ar esate tam pasirengę?

SOCIALINĖS valandos – pasirašome jūsų/mūsų socialinės veiklos lapus už šunų vedžiojimą.

ŠUNŲ VEDŽIOJIMAI

Savanoris pas mus gali atvykti savo pasirinktomis dienomis (pirmad.-sekmad.) darbo valandomis (11-16 val.) ir prisidėti prie kasdienių darbų prieglaudoje, pagrinde – šunų vedžiojimu! Kelios rekomendacijos prieš atvykstant:

Rūbai. Vykstant į prieglaudą raginame nesipuošti ir turėti pakeitimui bent batus. Idealu būtų ir visa apranga, nes šunų vedžiojimas nėra kvepiantis ar švarus. Apsirenkite patogiai.
Kaip atvykti. Nors ir išsikėlėme į Kauno rajoną, tačiau beveik iki pat mūsų prieglaudos slenksčio važiuoja Kauno miesto maršrutinis mikroautobusiukas, todėl atvykimui pas mus nėra būtinas automobilis.
Amžius. Priimame savanoriauti ne jaunesnius kaip 16m. asmenis. Jei esi nepilnametis, privalai pristatyti raštišką tėvų sutikimą dėl savanoriavimo bei pirmą kartą atvykti su tėvais. Sutikimo šabloną galima rasti >>>čia<<<
Pagalba prieglaudoje. Jei apsilankius pas mus norėsi prisidėti daugiau nei tik vedžiojimu, o ir padėti su darbais viduje, pasikalbėk su darbuotojais ar paskambink mums telefonu.

LAIKINA GLOBA

Nežinai, ką veiksi ateity? Nesi apsisprendęs, kur ir kaip gyvensi? Norėtum šuns, tačiau puikiai žinai, kad šuo – atsakomybė ne vieniems metams. Galbūt net ir nežinojai, bet prieglaudos gyvūnus gali pagloboti ir laikinai. Tačiau mes nekalbame apie savaitgalį ar savaitėlę. Mūsų tikslas yra socializuoti gyvūną, daugiau dėmesio, rūpesčio ir meilės. Ir iš namų ieškoti tikrų namų. Laikina globa reikalinga:

  • Vadoms, mažiems šuniukams su mamomis ar be jų. Tiems, kurie neturi skiepo ir imuniteto, tad prieglaudoje jiems didelė rizika susirgti parvo virusu. Tada SKUBIAI ieškome globos, kuri trunka apie mėnesį, kol šuniukai jūsų namuose yra nukirminami, suženklinami, suskiepijami, karantinuojami. Duodame ir narvą. Viskas mūsų veterinarių ir mūsų kaštais. Norint tapti laikinais globėjais, sekite FB puslapį ir skambinkite atsiradus skelbimui. Tokia pagalba yra gyvybiškai svarbi, bet prieš skambinant pagalvokite, nes šuniukai ne gėlytėmis sisioja ir kakoja.
  • Šunims iš prieglaudos, kuriems rastumėte laiko ir vietos pas save namuose. Tokiu būdu, nors trumpam, padėsi jiems pakeisti aplinką, pajausti tikrų, jaukių namų šilumą ir šeimininko dėmesį.

Jeigu manote, kad galėtumėte prisidėti prie mūsų kitokia veikla (pvz. suteikti nuolaidą spaudos darbams, padėti talpinti informaciją viešuosiuose šaltiniuose, padėti įgyvendinti idėjas kaip plačiau skleisti žinią apie mūsų veiklą ir t.t.) prašome rašyti el. paštu info@penktakoja.lt arba skambinti kontaktuose nurodytais telefono numeriais.

Uždaryti
Prisijungti