Viskam ateina galas. Laiko turite iki spalio.

Aišku, kad matėt laukinę katę. Sunku būtų rasti nemačiusį. Vieni jų gaili, kiti pakęsti negali. Vieni joms stengiasi padėti, o kiti kaltina dėl visų įmanomų nelaimių. Tačiau visi turbūt sutiks, kad beglobių kačių problema egzistuoja. Būtent dėl to Kaune ėmėmės miesto beglobių kačių kastracijos. Ir iki šiol, per du metus jau kastravome kiek daugiau nei PUSANTRO TŪKSTANČIO benamių kačių. Ar bent įsivaizduojat, koks tai skaičius? Per tuos du metus tik dvi kates užmigdėme, nes joms jau niekuo nebegalėjome padėti. Per daug nesigirdami padėjome dar daugybei mažylių, kurie kitu atveju būtų gyvenimą pabaigę greičiau nei statistininė kiemo katė. O jos, patikėkit, ilgai negyvena.

Susitarėme su veterinare ir kates gaudančia Lina, kad nuo spalio 1 d. programos nebevykdysime. Todėl dabar tie, kurie dar matote savo kieme nesterilizuotas kates – suskubkit. Mes pasistengsime jums padėti! Ir nereikės pasitvirtinti jokių šėrimo vietų! Tiesiog paskambinkit Linai ir pasitarkit. Jos tel. 865248322. Neabejojam, kad surasit geriausią sprendimą. Tiesa, nekastruosime NĖŠČIŲ kačių ir mažų kačiukų.

Tačiau viskas turi pradžią ir pabaigą. Du metus „atarėm“ į juodą minusą. Dar niekada neturėjome brangesnės programos. Bet guodžiam save, kad tos 1500 kastruotų kačių ir nesuskaičiuojama daugybė negimusių kačiukų yra to verti. Nebuvo lengva dėl ypač apsunkinto mechanizmo, kada jokia katė negalėjo būti kastruoja nepatvirtinus jai šerimo vietos seniūnijoje. Vienos seniūnijos iš tiesų suprato programos naudą ir su jais darbas buvo produktyvus. Tose seniūnijose kastravome daugybę kačių. Kiti seniūnai ir seniūnijos darbuotojai nematė prasmės kastruoti katčių, nes jų nuomone jos apskritai turėtų būti naikinamos. Atskirose seniūnijose pasitvirtinti šėrimo vietas buvo pragariškas darbas. Dėl to daug kačių liko nekastruota. Kitas kastravome vien savo lėšomis. Darbas su savivaldybe buvo sunkus. Nuolatinės priekabių paieškos, nesibaigiantys tikrinimai ir skundai tarnyboms, kad patikrinimai atlikti neteisingai, nuolat iš ataskaitų išraukomos kastruotos katės mūsų ilgainiui nebestebino. Nebestebino ir programą kuruojančios savivaldybės darbuotojos darbo stalą puošiančia „Nuaro“ atributika. Tačau tokie ir panašūs dalykai mums nesutrukdė atlikti darbo, kurio dar niekas iki šiol tokiu mastu nėra Lietuvoje padaręs. Nuo rugpjūčio 8d. Pasibaigus sutarčiai, mums už paslaugas savivaldybė nebemoka net ir tų apgailėtinų skatikų, bet mes jaučiam, kad dar negalim pabaigti savo pradėto darbo. Tad toliau dirbam neatlygintintinai. Tačiau viskam ateina galas.

Kas bus vėliau? Iki spalio 1d. Dar dirbsim ir stengimės padėti, kiek galim. O toliau… Mes nežinom. Savivaldybė lyg ir skelbs naują konkursą. Kada – mes nežinom. Jie mums į tokius klausimus neatsako. Nežinom ir to, kokios bus jo sąlygos. Ir juo labiau, kas tą konkursą laimės. Visuose tokiuose konkursas paprastai labai sėkmingai dalyvauja „Nuaras“. Mus ima siaubas vien pagalvojus apie tai, kas bus, jei tokį konkursą laimės Nuaras“. Bet ateitis parodys.

Šiuo metu turim padaryti kuo daugiau. Kad kuo mažiau kačiukų turėtų kęsti žiemą. Kažkokiu stebuklingu būdu turime apsilopyti finansine skyles. Tikrai labai padėtumėt, jei galėtumėt prisidėti bent euru kitu. Mes tikimės, kad ne mums vieninteliams ši programa svarbi. Patikėkit, mes matom beglobes kates kiekvieną dieną. Ir matom, kiek šimtų kartų jos gyvena geriau kastruotos. Ir kaip milijoną kartų geriau yra negimti kiemo kačiuku, nei gimti ir kankintis tuos kelis mėnesius, kol sutrins automobilio ratai ar pribaigs ligos. Tie mėnesiai gali būti kankinančiai ilgi ir skausmingi.

KAUNAS TVARKOSI. Prisidėkit ir jūs.

Uždaryti
Prisijungti