Ar reikia „Penktai kojai“ krematoriumo?
Ne. Bet reikia klinikos stacionaro.

Pasitikite plojimais naujausią „Penktos kojos“ projektą, kurio dėka gyvens šimtai tų, kurie didelių šansų neturi. Tie, kurie turėtų iškeliauti į „vaivorykštės šalį“ anksčiau laiko. Tai projektas, į kurį kas kartą pasižiūrėję žinosime, kad turim draugų. Draugų, kurie kasdien gelbėja gyvybes.

„Penktoj kojoj” pilkų dienų nebūna. Būna visokių, o daugiausiai – juodų, bet nuobodu nebūna niekada. Istorijų mes girdim ir matom visokių – partrenkti mašinų, ilgai bastęsi gatvėse, apleisti, badavę prie būdos (nes kartais žmonės nesupranta, jog, padėjus maišą miltų, šuniukas pyrago neišsikeps), nuplikusiu kailiu ir pilnomis kolonijomis įvairiausių parazitų. Maži šuniukai atkeliauja ne vieni, o vadomis – neskiepyti, apleisti. Deja, bet neskiepytų beglobių pas mus – absoliuti dauguma. Maža to, šiuos beglobius skiepyti dažniausiai būna jau gerokai per vėlu – pas mus jie patenka JAU sergantys. Ir net nežinome, kaip taip atsitiko, bet pamažu tapome ne tik prieglauda, bet ir klinika – pakaitiniu mamų darželiu, kirpykla ir krizių centru. Motinos ir vaiko namais, reabilitacijos sanatorija ir net slaugos ligonine…

Mūsų komandai savaitgalių nėra. Dirbame kasdien, be poilsio dienų – visa tai tik tam, kad dar vienas toks gyvūnas, kurio kažkam nebereikia, turėtų šansą vėl atrasti žmones, kurie jo NORĖS. Pasibaigus 2017 m., vien šių metų mūsų „sąskaitoje“ – priglaustas 1241 beglobis gyūnas. Didžioji jų dalis turėjo vienokių ar kitokių sveikatos problemų. Nenuostabu, kad veterinarinės išlaidos yra vienos didžiausių mūsų veiklos išlaidų.

Visus pas mus patenkančius gyvūnus skiepijame, naikiname kailio ir organizmo parazitus, sterilizuojame/kastruojame ir ženkliname. Tai – tik būtinosios procedūros, kurioms kas mėnesį reikia bent 2000 eurų. Rimtų operacijų kainas skaičiuojame šimtais. Mes nesame visagaliai, todėl ypač rimtus atvejus patikime tos srities profesionalams. Nenorime girtis, tačiau pamažu MES PATYS tampame įvairiausių užkrečiamų ligų gydymo specialistais. Mūsų veterinarės kasdien stato lašines, leidžia vaistus ir skiria kitokį gydymą. Visi tie, kuriem reikia rimtesnio gydymo, glaudžiasi mūsų mažutėse apžiūrų kabineto patalpose, kuriose tikrai yra labai labai ankšta… Žinoma, daug gyvūnų yra gydomi klinikų stacionaruose, nes tiesiog neturime kur jų gydyti prieglaudoje. Todėl atėjo ta riba, kai turime apsispręsti:

1. Mažinti tempus ir kaskart prašyti pinigų kiekvienam sergančiam gyvūnui, kuris bus gydomas klinikos stacionare (jei skelbtume kiekvieno segančio gyvūno istoriją, reiktų atskiro žmogaus, kuris daugiau nieko kito neveiktų, o tik aprašinėtų tokius atvejus).
2. Arba pasistatyti savo klinikos stacionarą, kuriame mūsų pačių vet. gydytojos galės dar skubiau ir efektyviau suteikti pagalbą dar daugiau gyvūnų.

Stacionaro (su išvedžiota elektros instaliacija) kaina – 12000 Eur. Stacionaro prijungimas prie būtinų komunikacijų (elektros, vandens, nuotėkų) – dar bent apie 1000 eur. Dar reikės ir lengvai dezinfekuojamų narvų. Kol kas ieškome, kas galėtų mums juos įrengti už padorią kainą. Manome, kad visas projektas mums kainuos apie 25000 Eur. Taip, tai milžiniški pinigai! Tačiau mes manome, kad stacionaro patalpos mums atsipirktų per 18 mėn. Tai didelė investicija, tačiau ateityje ji mums leis sutaupyti. Ir pastatyti ant visų keturių kojų dar daugiau sunegalavusių uodegų.

Tai nėra vien utopija ir rožinės svajonės. Jau esame sumokėję 2000 Eur užstatą. P. Adomas Balsys skyrė dar 3500 Eur! Jo vardas bus pirmasis, kuris papuoš stacionaro sieną. Ir tavo vardas gali atsirasti šalia!
Kiekvienas, projektui skyręs 50 Eur ar daugiau, bus įamžintas ant stacionaro sienos (aukojant būtinai nurodykite paskirtį STACIONARUI). Ir kiekvieną kartą pažvelgę į sieną žinosime, kad JŪS gelbėjate gyvybes. Gelbėjate kasdien.

Padėkite mums pasirūpinti „Penktomis kojomis“. Su jūsų pagalba jie greičiau iškeliaus į savo naujus namus.

Už mūsų stacionaro vizualizacijas labai dėkojame architektei Mildai Barčauskaitei. Be Jūsų, gerbiamoji, mūsų idėjos negalėtų tiek kalbėti, kiek tai daro dabar!

Aukoti stacionaro statyboms galite (aukojant 50eur ir daugiau būtinai nurodykite paskirtį STACIONARUI):

*Tiesioginiu pervedimu į banko sąskaitą:
Rekvizitai paramai:
LT10 7044 0600 0766 9611 SEB
LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank
Įmokos paskirtis: Stacionarui
Pervedant iš užsienio:
VšĮ „PENKTA KOJA“;
S. Žukausko g. 33-64, Kaunas
LT497300010106206608 Swedbank;
Konstitucijos pr. 20A, 03502 Vilnius, SWIFT kodas HABALT22

*Auka per „PayPal“. El.paštas – info@penktakoja.lt

Uždaryti
Prisijungti