UPDATE:

Šiuo metu mums jau įkrito kiek daugiau, nei 22 tūkst EUR! AČIŪ Jums labai! 6 tūkst. Jau paskyrėme labiausiai degančioms sąskaitoms apmokėti. Labai tikimės, kad pavyks dar šiek tiek surinkti ir galėsime ištempti iki kito mėnesio. Ačiū, kad nepaliekate mūsų vienų!

Per 14 metų, tai jau 4as kartas. 4 kartas, kai reikia išmokėti atlyginimus, o sąskaitoj nieko nėra.

Bet nieko neturėt sąskaitoj būtų ne taip ir blogai. Kur kas blogiau, kad yra prisikaupę nemažai skolų, kurių nepadengus, nebus nei maistuko, nei vaistuko, net nosinių ašarai nubraukt nebus. Šiuo metu sąskaitos deficitas – 40 tūkst. eur.

O nosinių gali prireikt, nes iš nevilties tuoj ašaros pradės kauptis. Niekada nėra malonu prašyt pinigų. O dar labiau kovinė dvasia senka, kai, vis dėlto, tų pinigų išdrįsti paprašyti ir jų beveik nebeįkrenta.

Patikėkit, mes kiekvieną kartą savęs paklausiam – ar čia tikrai tik mums patiems savęs reikia? Gal tikrai ta šunų problema yra problema tik mums? Nes tikrai taip kartais atrodo. Nesibaigia tas šunų srautas. Nesibaigia nei vakarais, nei per šventes, nei savaitgaliais. Šunų, kurių niekam nereikia.

Bandai kažkaip juos sutalpint, kartais ankštai, kartais matai, kad nu niekaip, nu tikrai niekaip nebetilps. Vežiesi namo. Nes nu gal rytoj kažką sugalvosi? Ir sugalvoji. Kažką. Bet dar neteko nė vieno šuns numarint dėl to, kad nesugebėjom rast vietos.

Neriamės iš kailio, kad kuo daugiau išvežt per partnerius į Skandinaviją. Nes na tikrai tų šunų čia per daug, o tikrai normalių, ne kokių ten super iškirtinių ir pasišventusių, bet tiesiog normalių norėtojų prieglaudos šunų yra žiauriai, tragiškai per mažai.

Ir mes nežinom kodėl darosi taip sunku išsilaikyti – gal dėl to, kad visi jau įprato, kad yra prieglaudos, kurios pačios pasiima, nemokamai pasirūpina ir net blogo žodžio nepasako, kad tik jokiu būdu pakelėj to varguolio neišmestų. Nemokamai naujiems šeimininkams atiduoda. Visi tikisi 5 žvaigždučių standarto. Veterinarijos tarnyba mus spaudžia šunų nepriimti, kartu diplomais apdovanoja tuos, kurie šunis savaitę-dvi palaikę marina. Taip, komunaliniai ūkiai niekur neišnyko. Šunys marinami šimtais ir tūkstančiais. Ir jei jūs to nematot, tai dar nereiškia, kad tai nevykta. Mes matom. Ir kai matom, užsimerkt ir nepadėt tam labiau už viską norinčiam gyvent šuniui mums per skauda.

Taip, pas mus jų daug. Per daug. Nes mes nesirenkam nei pagal išvaizdą, nei pagal perspektyvą. Mes vis dar galvojam, kad ir tokių durnių turi būt. Ir būnam.

Valstybės rėmimas yra tik 1,2 proc pavidalu. T.y. Tik tiek, kiek patys žmonės mums paskiria savo sumokėtų mokesčių. Viskas mums kainuoja kaip pelno siekiančioms įmonėms, mokesčių lengvatų – jokių.

Tik pagalvokit, kad mums norint išmokėti 10.000 eur atlyginimams, dar pusę tiek reikia atidėti mokesčiams. O kai pajamos – tik gerų žmonių ir įmonių parama, darosi labai sudėtinga.

Mes nebežinom, kaip tų pinigų paprašyt, kad jūs patikėtumėt. Nes mums jau darosi sunku pačioms savim tikėt. Ir šįkart gerų minčių, maldų ir šiltų žodžių greičiausiai nebeužteks.

Už savaitės turim išmokėti 25 tūkst atlyginimas+mokesčiams, dar bent 15 tūkst. turim skolų, kurias reikia sudengt.

Taip, mes suprantam, kad čia ne karinė technika užpultai šaliai. Ne medicininė įranga per anksti gimusiems vaikams. Ne parama apleistiems vaikams ir pamirštiems senoliams. Čia tik šunys. Kurių, panašu, visų išgelbėti nepavyks. Mums pačioms kartais nuostabu, kaip mes sugebėjom šitaip varyt visus 14 metų. Ir nė karto nepasiduot.

Koks šansas surinkt 40 tūkst? Mes nežinom. Bet šita pinigų suma mums leistų pasidengt skolas ir ištempt dar vieną mėnesį iki kitų atlyginimų. O gal tada jau ir tie 1,2 proc įkris. Gal. Preitais metais parama įkrito liepą. Ir žiauriai sunku, šitiek metų šitą žaidimą žaidus susitaikyt, kad gali būt “game over”. Beliko pasirinkit – bandyt žaist dar karą, ar lenkt ekraną ir eit užsikelt kojas.

Bet jei galėtume rinktis… Greičiausiai vėl gelbėtume niekieno šunis. Nors už viską labiau norėtume, kad mūsų vaikai šito mūsų numinto kelio nesirinktų.

LT10 7044 0600 0766 9611 SEB

LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank

Paaukoti galite ir naudojantis PayPal sistema. Instrukcijas kaip tą padaryti rasite paspaudę nuorodą https://penktakoja.lt/finansine-parama/

Uždaryti
Prisijungti