Viešas apatinių skalbimas.
Ir kas galėtų būti įdomiau?
Jau legendos sklando apie Penktoj kojoj uždirbamus atlyginimus. Tiesą sakant, mes girdim dvi nuomones. Ir jos nebegali būti labiau skirtingos. Tai gal ir jums bus įdomu?
20k Eurų per mėnesį darbuotojų atlyginimams. T.y. grubiai skaičiuojant – 240.000 Eur per metus. Kosmosas? Ne, kosTmosas. Jau dabar, beskrebinant klaviatūra šitokius skaičius, girdimas lyg tai koks ošimas, lyg tai koks pasipiktinusių orkestras, kuris skamba panašiai taip – „už ketvirtį LEMO aš geriau padaryčiau“. „Už tokius pinigus pas mane viskas blizgėtų ir būtų kone muziejus“. „Ir aš galiu už tiek ateit ir šuniukus paglostyt!“.
Tikrai galit? Mes kaip tik žiauriai ieškom naujo komandos nario! Nes tie, kurie pas mus ateina pabandyti dirbti (o ateina labai nedaug), dažniausiai dingsta iš kur atėję šviesos greičiu. Vieni nueina atsinešti iš automobilio pietų ir tiesiog nebegrįžta, kiti padirbę vieną dieną tepasako, kad „čia yra neįmanoma. Jūs geležinės esat“ išeina savais keliais.
Ir iš tiesų, 800 Eur „į rankas“ už žvėrišką tempą, emocijų vandenyną, kai turi ne tik už letenos laikyti, kai laša vaistai per kateterį, bet kai turi paleisti tuos, kuriems jau nebegali padėti. Už pasiryžimą kas rytą pradėti kovą su vėjo malūnais bandant suteikti kad ir mažą kampą tam, kuris nieko neturi. Kai bandai surasti pačius geriausius namus tam nuostabiam šuniui, kuris jų laukia jau 7 metus. Ir užmerkti jam akis, kai jis miršta prieglaudos narve jų taip niekada ir nesulaukęs. Pridėkim dar tą malonų prieglaudos kvapą, dėl kurio tavęs visi šalinasi – net draugai ir artimieji. Nepamirškim to, kad kasdieną po darbo prieglaudoje turi išsirinkti šūdelių gabaliukus iš plaukų. Tiesa, net ir nuėjęs prieglaudoje į tualetą tikrai nepamirši, kur esąs – ten visuomet gyvena koks šuniukas. Dažniausiai stengiamės ten apgyvendinti tuos, kurie bent jau tualetinio popieriaus nesmulkina. Pavyksta ne visada. Bandyti susirinkti tualetinio popieriaus užtektiną kiekį iš skutelių yra taip pat šiek tiek traumuojanti patirtis, patikėkit.
Ir jei manot, kad 16 darbuotojų prieglaudai, nuolatos po stogu globojančiai virš 300 šunų yra per daug (o taip, šios dienos skaičiais prieglaudoje yra 310 uodegų) , tai dar pridėkit bent kokius 100 laikinoje globoje esančių šuniukų. Kuriuos reikia ir paskiepyti, ir suženklinti, kastruoti ir dar pakonsultuoti jų globėjus. Veterinarijos gydytojai – juos turime tris. Dar viena asistentė. Jie dirba pamainomis, nes šunis gydyti reikia ir per Velykas, ir per Naujus Metus beigi šventais sekmadieniais. Ir patikėkit, jie savo pietų sumuštinius valgo viena ranka, kol kita ranka pildo dokumentus. Visi kiti – valo, šveičia, vedžioja ir važiuoja susirinkti šunų iš visų pakampių.
Praeitais metais iš gyventojų skiriamos 1,2 proc GPM paramos surinkome 255664,76 Eur. Kitaip tariant, kaip tik atlyginimams. Taip pat į savo globą priėmėme 886 šunis. Tai jei paramos iš 1,2 proc pajamas padalintumėte iš 886, gautumėte, kad mums išgelbėti šunį kainuoja 288 eur. Ir į tą kainą įeina ne tik darbuotojų atlyginimai, deja. Aišku, dar surenkame šiek tiek pinigėlių atskirais paramos prašymais, tačiau, vis dėlto, didžiausios mūsų pajamos yra iš 1,2 proc paramos. Ir taip, šunų mes turime ir iš anksčiau. Ir, būkim „biedni“ bet teisingi, tie senbuviai irgi negyvena iš oro. Tai kiekvienas mokantis skaičiuoti greitai perpranta, kad finansiškai mums sekasi, na taip nelabai.
Mūsų ekonomika niekaip, visiškai niekaip neleidžia mums išlaikyti tokio aparato. Todėl turėtume gerokai susimažinti gelbėjamų šunų skaičių, tada galėtumėm turėti ir mažiau darbuotojų. Nebent… Nebent sugebėtume įtikinti kokius 4000 žmonių mums skirti kasmėnesinę paramą po, tarkime, 5 Eurus. Tuomet visas kitas paramos pajamas galėtume tiesiogiai nukreipti šunų išlaikymui ir gerbūvio kūrimui/plėtrai. Šiuo metu paramos platformoje Contribee mus remia 145 žmonės, mums kas mėnesį skirdami 1101 Eurą. Tai mums beveik leidžia išlaikyti vieną darbuotoją. Ačiū jums už tai labai labai! Tačiau bėda ta, kad mums vieno darbuotojo visiškai nepakanka. Jei galėtumėte mums padėti prižiūrėti visą šitą nelaimėlių armiją, būtume labai dėkingi Jūsų išlaikytiniai! https://contribee.com/vsipenktakoja…
Visa informacija, kaip galite paremti mūsų „milijonierius“ darbuotojus ir prisidėti prie jų išlaikymo yra čia: https://penktakoja.lt/finansine-parama/
Ačiū nuo mūsų šunų. Ir nuo mūsų, kad esate su mumis. Net kai švaistom jūsų pinigus atlyginimams.

Uždaryti
Prisijungti